هرآنچه درباره خالها باید بدانید

خال

خال­ها لکه یا ضایعه­های پوستی هستند که ممکن است با رنگ­های مختلف بر روی پوست ظاهر شوند، که بررسی ماهانه پوست و خال­ها می­تواند به تشخیص سریع­تر بیماری­ها کمک کند. حداقل 20 دلیل وجود دارد که می­تواندموجب ایجاد خال روی سطح پوست شود. از جمله بارداری، اختلالات هورمونی، ضعف سیستم ایمنی، چربی، نور آفتاب،مصرف قرص­های ضد بارداری، آلودگی خون، رژیم غذایی ناسالم و ... .

خال­ها ممکن است خوش خیم یا بدخیم باشند که بهتر است تشخیص نوع آن را به عهده­ی پزشک قرار دهید.اغلب خال­ها خوش خیم هستند و نیازی به برداشتن ندارند مگر در موارد زیبایی. روش­های متفاوتی برای برداشتن خال وجود دارد که نسبت به نوع خال تعیین می­گردد.

چه خال­هایی خطرناکند

خال­هایی با تغییر رنگ ظاهری چشمگیر، خالی که پررنگ بوده و اکنون کم­رنگ شده یا خال­هایی با رنگ­های عجیب مثل برنزه، قرمز، صورتی و سفید بهتراست مورد معاینه پزشک قرار گیرند.

تغییر مشخصات ظاهری در خال­ها یکی دیگر از نشانه­ها برای مراجعه به پزشک است. خال­هایی که در نوع، اندازه، رنگ و بافت آن­ها تغییر ایجاد می­شود می­توانند خطرناک تلقی شوند.

 

درد در خال، مثل تمام دردهای دیگر در جسم یکی از نشانه­ها برای وجود بیماری در بدن است. اگر خال شما دردناک  شده، بهتر است بلافاصله برای معاینه به پزشک متخصص مراجعه کنید.

خال­های خود را بررسی کنید، اگر دارای مرزی مشخص در اطراف خود نیستند خالی ناسالم تلقی می­شود. خال­های سالم معمولا در اطراف خود مرزی مشخص دارند.

اگر خالتان بزرگتر از 6 میلیمتر است، بهتر است نگران شوید تا این نگرانی شما را به مطب اولین متخصص پوست برساند. خال­های بزرگتر از 6 میلیمتر و یا خال­هایی که در حال رشد هستند خال سالم تلقی نمی­شوند.

 

خالتان تقارن دارد؟ اگر پاسخ شما بلی است، می­توان گفت خال شما سالم است. خال­های سالم معمولاً دارای تقارن هستند.

سطح ناصاف خال، پوسته پوسته شدن و یا زخم روی خال می­تواند یه نشانه­ی مهم برای ابتلا به سرطان تلقی شود. خال­هایی که حساس به لمس شده­اند یا خونریزی دارند نیز در این دسته قرار می­گیرند.

موی روی خال به هیچ وجه نشانه­ای از بروز سرطان نیست.

خالم را چگونه بردارم؟

خال­ها حتما باید توسط متخصصین، پس از بررسی و آزمایش و تعیین نوع خال، در محیطی کاملاً بهداشتی برداشته شوند. روش­های سوزاندن، لیزر و جراحی برای برداشتن انواع خال وجود دارد ولی بیشتری متخصصین جراحی را به عنوان بهترین روش برداشتن خال توصیه کرده­اند. در جراحی خال از عمق پوست به همراه کمی از اطراف آن به صورت کامل برداشته می­شود.

در سوزاندن، با استفاده از جریان برق خال سوزانده می­شود، که فقط در مورد خال­های سطحی و ریز کاربرد دارد.

در برداشتن خال با لیزر، از امواج لیزر استفاده می­شود، این امواج تا عمق کمی از پوست می­توانند نفوذ کنند. یکی از روش­های خانگی برداشتن خال کندن آن با نخ است، که بسیار درد آور و همراه با خونریزی خواهد بود که ممکن است بعد از گذشت مدتی عفونت کرده و مشکلات دیگری را رقم بزند.

 

متخصصان توصیه می­کنند خال­های روی گردن  و سینه را برندارید زیرا پس از مدتی ممکن است با آوردن گوشت اضافه موجب نارضایتی فرد شود.

بهتر است بدانید حتی پس از برداشتن خال­­های بزرگ و گوشتی کمی جای آن خواهد ماند، اما در مورد خال­های کوچکتر کاملاً به تخصص پزشک و مهارتش در انجام جراحی دارد.

درباره ما

هدف اصلی گروه زیبایی ویشال، خریدی امن و راحت و ایجاد حس اعتماد در مشتریان با بهره بردن از تیمی مجرب و دانش کافی در زمینه مد و زیبایی است.

 
09029042319 (24*7)
 
این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید
 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

Premium Joomla Templates