پا ، قلب دوم

پا، قلب دوم

کمتر فردی پیدا می­شود که به همان میزانی که از صورت و دستان خود مراقبت می­کند به پاهای خود نیز توجه کند. پاها نقش اساسی در سلامت و زیبایی فرد دارند از این رو لازم است که توجه بیشتری به آن­ها داشته باشیم.

همیشه پیشگیری بهتر از درمان است، بهتر است با نکاتی برای پیش­گیری از ابتلا به مشـکلات و بیماری­های پا شروع کنیم.

 • شستشو
  پاهایتان را هر روز با آب ولرم و صابون ملایم بشویید، و با یک حوله نرم به درستی خشک کنید.حوله را روی پا فشار دهید تا آب و رطوبت حاصل از شستن کامل گرفته شود؛ رطوبت باقی مانده ممکن است باعث ایجاد ترک در پا شود، سپس پاها به خصوص پاشنه­ی پا را با وازلین یا کرم های مرطوب کننده چرب و مرطوب کنید.
 • گردش خون بهتر در پا
  در هفته دو مرتبه به مدت ده دقیقه پاهای خود را در ظرفی حاوی مقدار کمی نمک و آب گرم قرار دهید. می­توانید برای نرم شدن، خوش بو و ضدعفونی کردن پا، برگ نعنا، کمی آب­لیمو یا ترکیب برگ گل سرخ یا 3 قطره روغن سنبل به آب اضافه کنید.
 • تغذیه
  نوشیدن مقدار زیادی آب در پیشگیری از خشکی پوست پا بسیار اهمیت دارد.

 • مدل مناسب برای کفش
  کفش­های خیلی تخت،صندل­ها و کفش­های باله فشارزیادی به کف پا، عضلات و تاندون­ها وارد می­کنند. بهتر است استفاده از این نوع کفش­ها را محدود کنیم تا از بدشکلی انگشتان، میخچه،تاول و ... پیشگیری کنیم.
 • انتخاب کفش مناسب
  مناسب­ترین کفش­ها، کفش­هایی با لژ 2تا 4 سانتی متر است. بهتر است خودتان را به استفاده از مدل های مختلف کفش عادت دهید، و برای هر مناسبت و مکان کفش مخصوص و مناسبی را انتخاب کنید. مثلا برای پیاده روی حتما از کفش­های ورزشی لژ دار، کف طبی و ... استفاده کنید.
 • استفاده از جوراب
  برای سلامت پاها حتما از جوراب­های نخی استفاده کنید. جوراب­هایی که کش آن بالاتر از قوزک پا یا روی آن قرار بگیرد. هنگام ورزش و استفاده از کفش­های ورزشی حتما از جوراب نخی استفاده کنید. استفاده از جوراب های زنانه منجر به سر خوردن پا در کفش وایجاد آسیب­های جدی خواهد شد. هر روز جوراب­های خود را بشویید و کامل خشک کنید، هرگز از جوراب­های مرطوب یا خیس استفاده نکنید.

 • گرفتن ناخن­ها
  برای پیشگیری از فرو رفتن ناخن در گوشت آن، که عواقب بسیار دردناک و ماندگاری دارد، ناخن­ها را با دقت کوتاه کنید ؛ گوشـه­های ناخن­هایتان را نگیرید، می­توانید بعد از اتمام کار با سوهان ناخن از تیزی کناره ناخن بکاهید. برای آسان­تر کوتاه کردن ناخن­ها بعد از استحمام این کار را انجام دهید یا 30دقیقه قبل پاهایتان را در آب گرم قرار دهید. ناخن­ها را از ته نگیرید.

درباره ما

هدف اصلی گروه زیبایی ویشال، خریدی امن و راحت و ایجاد حس اعتماد در مشتریان با بهره بردن از تیمی مجرب و دانش کافی در زمینه مد و زیبایی است.

 
09029042319 (24*7)
 
این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید
 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

Premium Joomla Templates